MND-04BZN1R0M-XB-RU
Manufacturer Part Number:
MND-04BZN1R0M-XB-RU
Manufacturer/Brand:
Mag Layers
Part of Description:
FIXED IND 1UH 9.6A 14.6 MOHM SMD
Stock Condition:
2,000
Manufacturer :
Mag Layers
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
8.7A
Current Rating (Amps) :
9.6 A
DC Resistance (DCR) :
14.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%