EPM78V1-01R8-01R0R
Manufacturer Part Number:
EPM78V1-01R8-01R0R
Part of Description:
SWITCH REG DCDC CONV 1000MA 1.8V
Stock Condition:
161
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
86%
Features :
Adjustable Output
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Package / Case :
3-SIP Module
Size / Dimension :
0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
26V
Voltage - Input (Min) :
4.75V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
1.8V