3132-24-1-0500-011-1-TS
Manufacturer Part Number:
3132-24-1-0500-011-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 24AWG GRN/YEL 25'
Stock Condition:
10
Conductor Strand :
11/34
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Green, Yellow
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG