MWSD1005C4N1STM81
Manufacturer Part Number:
MWSD1005C4N1STM81
Manufacturer/Brand:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part of Description:
FIXED IND 4.1NH 1.8A 44MOHM SMD
Stock Condition:
9,970
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
44mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Inductance :
4.1 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±0.3nH