MWSA0603S-1R5MT
Manufacturer Part Number:
MWSA0603S-1R5MT
Manufacturer/Brand:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part of Description:
FIXED IND 1.520%UH 12.1MOHM 1200
Stock Condition:
1,026
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
12A
Current Rating (Amps) :
12 A
DC Resistance (DCR) :
12.1mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Alloy Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%