MND-04CZI4R7M-XB-RU
Manufacturer Part Number:
MND-04CZI4R7M-XB-RU
Part of Description:
FIXED IND 4.7UH 5.1A 44.1MOHM SM
Stock Condition:
1,940
Current Rating (Amps) :
5.1 A
DC Resistance (DCR) :
44.1mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Alloy
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%