MCL1005NR12JT
Manufacturer Part Number:
MCL1005NR12JT
Manufacturer/Brand:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part of Description:
FIXED IND 120NH 450MA 390MOHM SM
Stock Condition:
9,900
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
450mA
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
390mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
200MHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Inductance :
120 nH
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±5%