SDFL1608L47NMTF
Manufacturer Part Number:
SDFL1608L47NMTF
Manufacturer/Brand:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part of Description:
FIXED IND 47NH 50MA 300MOHM SMD
Stock Condition:
3,950
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
50 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
260MHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
47 nH
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
10 @ 50MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±20%