EPM6121V-05R-200SH
Manufacturer Part Number:
EPM6121V-05R-200SH
Part of Description:
DC DC CONV 1W 12VIN 5VOUT 200MA
Stock Condition:
569
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
82%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Package / Case :
4-SIP Module
Power (Watts) :
1 W
Size / Dimension :
0.46" L x 0.24" W x 0.40" H (11.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
5V