LMLP05A6M6R8DTAS
Manufacturer Part Number:
LMLP05A6M6R8DTAS
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
FIXED IND 6.8UH 2.4A 150MOHM SMD
Stock Condition:
2,915
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.8A
Current Rating (Amps) :
2.4 A
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%