ELL-VEG3R3N
Manufacturer Part Number:
ELL-VEG3R3N
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
FIXED IND 3.3UH 820MA 210MOHM SM
Stock Condition:
1,082
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1A
Current Rating (Amps) :
820 mA
DC Resistance (DCR) :
210mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%