HLC022R0BTTR
Manufacturer Part Number:
HLC022R0BTTR
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
FIXED IND 2NH 596MA 180 MOHM SMD
Stock Condition:
3,927
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
596 mA
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
17GHz
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Inductance :
2 nH
Inductance Frequency - Test :
450 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
26 @ 450MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.1nH