ELL-SFG221MA
Manufacturer Part Number:
ELL-SFG221MA
Part of Description:
FIXED IND 220UH 145MA 6.7OHM SMD
Stock Condition:
3,973
Current - Saturation (Isat) :
140mA
Current Rating (Amps) :
145 mA
DC Resistance (DCR) :
6.7Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%