MWLB0401S-1R5MT
Manufacturer Part Number:
MWLB0401S-1R5MT
Manufacturer/Brand:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part of Description:
FIXED IND 1.520%UH 70MOHM 3800MA
Stock Condition:
3,000
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.3A
Current Rating (Amps) :
2.9 A
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Alloy Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%