ELL-SFG820MA
Manufacturer Part Number:
ELL-SFG820MA
Part of Description:
FIXED IND 82UH 270MA 2 OHM SMD
Stock Condition:
5,917
Current - Saturation (Isat) :
220mA
Current Rating (Amps) :
270 mA
DC Resistance (DCR) :
2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
82 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%