ELL-4LG220MA
Manufacturer Part Number:
ELL-4LG220MA
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
FIXED IND 22UH 640MA 390MOHM SMD
Stock Condition:
4,879
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
550mA
Current Rating (Amps) :
640 mA
DC Resistance (DCR) :
390mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%