RV1S9162ACCSP-100C#SC0
Manufacturer Part Number:
RV1S9162ACCSP-100C#SC0
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics Corporation
Part of Description:
SO-5
Manufacturer :
Product Category :
Logic Output Optoisolators
Common Mode Transient Immunity (Min) :
100kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
20mA
Current - Output / Channel :
25 mA
Data Rate :
15Mbps
Input Type :
DC
Inputs - Side 1/Side 2 :
1/0
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
Push-Pull, Totem Pole
Package / Case :
6-SOIC (0.173", 4.40mm Width), 5 Leads
Product Status :
Active
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
60ns, 60ns
Rise / Fall Time (Typ) :
Supplier Device Package :
5-SO
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.54V
Voltage - Isolation :
3750Vrms
Voltage - Supply :
4.5V ~ 30V