LMLP0707M6R8DTAS
Manufacturer Part Number:
LMLP0707M6R8DTAS
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
FIXED IND 6.8UH 4A 73 MOHM SMD
Stock Condition:
1,500
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
5.5A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
73mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%