MGV05021R0M-10
Manufacturer Part Number:
MGV05021R0M-10
Manufacturer/Brand:
Laird - Performance Materials
Part of Description:
FIXED IND 1UH 7A 20 MOHM SMD
Stock Condition:
5,930
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
16A
Current Rating (Amps) :
7 A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.217" L x 0.201" W (5.50mm x 5.10mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%