TYS60202R2N-10
Manufacturer Part Number:
TYS60202R2N-10
Manufacturer/Brand:
Laird - Performance Materials
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 2.75A 28MOHM SMD
Stock Condition:
4,438
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.75A
Current Rating (Amps) :
2.75 A
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
61MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%