MGV0512100M-10
Manufacturer Part Number:
MGV0512100M-10
Manufacturer/Brand:
Laird - Performance Materials
Part of Description:
FIXED IND 10UH 1.5A 385MOHM SMD
Stock Condition:
8,000
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.8A
Current Rating (Amps) :
1.5 A
DC Resistance (DCR) :
385mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%