LMLP07A7M1R0DTAS
Manufacturer Part Number:
LMLP07A7M1R0DTAS
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Stock Condition:
1,263
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
20A
Current Rating (Amps) :
11 A
DC Resistance (DCR) :
10mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%