EPM78V2-03R3-01R0R
- Manufacturer Part Number:
- EPM78V2-03R3-01R0R
- Part of Description:
- SWITCH REG DCDC CONV 1000MA 3.3V
- Stock Condition:
- 772
- Current - Output (Max) :
- 1A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Adjustable Output
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C (With Derating)
- Package / Case :
- 3-SIP Module
- Size / Dimension :
- 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 32V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.75V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V