RV1S9207ACCSP-10YV#KC0
Manufacturer Part Number:
RV1S9207ACCSP-10YV#KC0
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics Corporation
Part of Description:
OPT2 CPLR HS LSSO5 IGBT NIPDAU
Manufacturer :
Product Category :
Isolators - Gate Drivers
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Common Mode Transient Immunity (Min) :
50kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
20 mA
Current - Output High, Low :
400mA, 400mA
Current - Peak Output :
600mA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
5-SMD, Gull Wing
Product Status :
Active
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
150ns, 150ns
Pulse Width Distortion (Max) :
50ns
Rise / Fall Time (Typ) :
6ns, 7ns
Supplier Device Package :
5-LSSO
Technology :
Optical Coupling
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.56V
Voltage - Isolation :
5000Vrms
Voltage - Output Supply :
10V ~ 30V