ELJ-QF22NJF
Manufacturer Part Number:
ELJ-QF22NJF
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
FIXED IND 22NH 200MA 800MOHM SMD
Stock Condition:
6,826
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
22 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
10 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±5%