LCCI0603S2N7GTAR
Manufacturer Part Number:
LCCI0603S2N7GTAR
Part of Description:
FIXED IND 2.7NH 1A 130 MOHM SMD
Stock Condition:
3,502
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
2.7 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq :
10 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±0.3nH