TYA30124R7M-10
Manufacturer Part Number:
TYA30124R7M-10
Manufacturer/Brand:
Laird - Performance Materials
Part of Description:
FIXED IND 4.7UH 1.15A 255MOHM SM
Stock Condition:
9,294
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2A
Current Rating (Amps) :
1.15 A
DC Resistance (DCR) :
255mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%