MGAH1004680M-10
Manufacturer Part Number:
MGAH1004680M-10
Manufacturer/Brand:
Laird - Performance Materials
Part of Description:
1004 INDUCTOR 68UH 2A
Stock Condition:
7,988
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3A
Current Rating (Amps) :
2 A
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%