ECS-MPI4040R3-220-R
Manufacturer Part Number:
ECS-MPI4040R3-220-R
Part of Description:
FIXED IND 22UH 1.1A 408 MOHM SMD
Stock Condition:
1,335
Current - Saturation (Isat) :
2.2A
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
408mOhm
Height - Seated (Max) :
0.073" (1.85mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%