ECS-MPI4040R2-1R0-R
Manufacturer Part Number:
ECS-MPI4040R2-1R0-R
Part of Description:
FIXED IND 1UH 4.6A 25 MOHM SMD
Stock Condition:
1,027
Current - Saturation (Isat) :
8.9A
Current Rating (Amps) :
4.6 A
DC Resistance (DCR) :
25mOhm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%