CQ0402JRNPO9BN220
Manufacturer Part Number:
CQ0402JRNPO9BN220
Part of Description:
CAP CER 22PF 50V C0G/NPO 0402
Capacitance :
22 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V