SH150T-0.38-118
- Manufacturer Part Number:
- SH150T-0.38-118
- Part of Description:
- FIXED IND 118UH 380MA 1.2 OHM TH
- Stock Condition:
- 184
- Current Rating (Amps) :
- 380 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.2Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.280" (7.10mm)
- Inductance :
- 118 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Horizontal - Corner Terminals
- Size / Dimension :
- 0.433" L x 0.441" W (11.00mm x 11.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%