ECS-MPI4040R1-2R2-R
Manufacturer Part Number:
ECS-MPI4040R1-2R2-R
Manufacturer/Brand:
ECS Inc. International
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 2.6A 80 MOHM SMD
Stock Condition:
5,220
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
5.9A
Current Rating (Amps) :
2.6 A
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%