MGV322512R47M-10
Manufacturer Part Number:
MGV322512R47M-10
Manufacturer/Brand:
Laird - Performance Materials
Part of Description:
HIGH CURRENT MOLDED SMT POWER IN
Stock Condition:
15,000
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
7A
Current Rating (Amps) :
5.2 A
DC Resistance (DCR) :
19mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210
Tolerance :
±20%