AC220S09DC-60WH2
Manufacturer Part Number:
AC220S09DC-60WH2
Manufacturer/Brand:
HenLv Power
Part of Description:
AC DC CONVERTER 9V 60W
Stock Condition:
200
Manufacturer :
HenLv Power
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
6.667A
Efficiency :
78%
Features :
Mounting Type :
Number of Outputs :
Operating Temperature :
Package / Case :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.00" L x 3.00" W x 1.06" H (76.2mm x 76.2mm x 27.0mm)
Standard Number :
Type :
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
9V