SBCP-47HY2R2B
Manufacturer Part Number:
SBCP-47HY2R2B
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 2.6A 29 MOHM TH
Stock Condition:
5,664
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.2A
Current Rating (Amps) :
2.6 A
DC Resistance (DCR) :
29mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%