FEBFAN6100QMPX-CH07U15A-GEVB
- Manufacturer Part Number:
- FEBFAN6100QMPX-CH07U15A-GEVB
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- EVAL BOARD FOR FAN6100
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 2A
- Frequency - Switching :
- Main Purpose :
- AC/DC, Primary and Secondary Side
- Outputs and Type :
- 1, Isolated
- Power - Output :
- 15 W
- Product Status :
- Obsolete
- Regulator Topology :
- Flyback
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- FAN501A, FAN6100Q
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 5V, 9V or 12V