LPWI201608H1R0T
- Manufacturer Part Number:
- LPWI201608H1R0T
- Part of Description:
- FIXED IND 1UH 3.2A 50 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 3.6A
- Current Rating (Amps) :
- 3.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 50mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0806 (2016 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0806
- Tolerance :
- ±20%