AMEL6-3.3SVZ
Manufacturer Part Number:
AMEL6-3.3SVZ
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 4.1W
Stock Condition:
2
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
70%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
4.1 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.60" H (50.8mm x 25.4mm x 15.4mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
3.3V