SECO-HVDCDC1362-40W-GEVB
- Manufacturer Part Number:
- SECO-HVDCDC1362-40W-GEVB
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- EVAL BOARD FOR NCV1362
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- Frequency - Switching :
- Main Purpose :
- AC/DC, Primary Side
- Outputs and Type :
- 1, Isolated
- Power - Output :
- 40 W
- Product Status :
- Active
- Regulator Topology :
- Flyback
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- Voltage - Input :
- 240V ~ 900V
- Voltage - Output :
- 15V