AME25-48SJZ
Manufacturer Part Number:
AME25-48SJZ
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 48V 25W
Stock Condition:
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
25 W
Size / Dimension :
2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1 :
48V