ASPI-6045S-2R2N-T
Manufacturer Part Number:
ASPI-6045S-2R2N-T
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 4.6A 14 MOHM SMD
Stock Condition:
5,821
Current - Saturation (Isat) :
6.75A
Current Rating (Amps) :
4.6 A
DC Resistance (DCR) :
14mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
52MHz
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%