ASPI-1306T-101M-T
Manufacturer Part Number:
ASPI-1306T-101M-T
Part of Description:
FIXED IND 100UH 1.8A 190MOHM SMD
Stock Condition:
7,047
Current - Saturation (Isat) :
3A
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.11mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%