ASPI-0504-102M-T
Manufacturer Part Number:
ASPI-0504-102M-T
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
FIXED IND 1MH 150MA 14.4 OHM SMD
Stock Condition:
6,085
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
150 mA
DC Resistance (DCR) :
14.4Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
1 mH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%