AME40-9SCJZ
Manufacturer Part Number:
AME40-9SCJZ
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 9V 40W
Current - Output (Max) :
4.44A
Efficiency :
84%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
40 W
Size / Dimension :
3.50" L x 2.50" W x 0.98" H (89.0mm x 63.5mm x 25.0mm)
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
9V