AMPLA7030Q-2R2MT
Manufacturer Part Number:
AMPLA7030Q-2R2MT
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 8A 20 MOHM SMD
Stock Condition:
4,045
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
14A
Current Rating (Amps) :
8 A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Carbonyl Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%