AMEL10-3.3SMAZ
Manufacturer Part Number:
AMEL10-3.3SMAZ
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 10W
Stock Condition:
10
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
73%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
2.22" L x 1.21" W x 0.99" H (56.5mm x 30.9mm x 25.1mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V