AISC-1008-R68G-T
Manufacturer Part Number:
AISC-1008-R68G-T
Part of Description:
FIXED IND 680NH 400MA 1.47OHM SM
Stock Condition:
2,670
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
1.47Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
360MHz
Height - Seated (Max) :
0.090" (2.29mm)
Inductance :
680 nH
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±2%