ASPI-104S-150M-T
Manufacturer Part Number:
ASPI-104S-150M-T
Manufacturer/Brand:
Abracon
Part of Description:
FIXED IND 15UH 3.1A 50 MOHM SMD
Stock Condition:
10,922
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.6A
Current Rating (Amps) :
3.1 A
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%