RAC3.5-24SK/277
Manufacturer Part Number:
RAC3.5-24SK/277
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 24V 3.5W
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
146mA
Efficiency :
84%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
9-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
3.5 W
Size / Dimension :
1.25" L x 1.05" W x 0.86" H (31.7mm x 26.7mm x 21.8mm)
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1 :
24V